ČEZETmania.info součástí projektu Webarchiv

  K 12.6.2012 se ČEZETmania.info stala součástí projektu Webarchiv. Aktuálně je součástí tohoto projektu pouhých 3320 webů, což je velice málo v porovnání s tím, kolik webů na českém internetu existuje. Je poctou, že ČEZETmania byla do tohoto projektu zařazena. Cílem projektu je archivovat hodnotné weby, které budou součástí národního dědictví. 

Krátký popis projektu čerpaný přímo ze stránek www.webarchiv.cz zní: "WebArchiv je digitální archiv „českých“ webových zdrojů, které jsou zde shromažďovány za účelem jejich dlouhodobého uchování. Ochranu a uchování těchto dokumentů zajišťuje od roku 2000 Národní knihovna ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a Ústavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity."

Díky tomuto projektu jsou uchovávány pravidelně weby, které obsahují hodnotné informace. Vážím si toho, že ČEZETmania může být oficiálně prohlášena za součást českého národního dědictví.

Jan Vošalík, 12.6.2012
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

 

Katalog motocyklů ČZ Monografie motocyklové výroby značky ČZ

  • 480 stran A4
  • 2200 fotografií
  • 512 typů motocyklů

Reklama - JAWAMARKT.CZ

Přísně zakázáno kopírovat jakékoli materiály ze stránek ČEZETmania (www.cezetmania.info) bez písemného svolení majitele webu.
© 2011, ČEZETmania.info, Jan Vošalík, by Target Media s.r.o., design by Fiala&Šebek VC a.s.