Nový web k 10 letému výročí ČEZETmanie

Vážení návštěvníci tohoto webu,

Chtěl bych Vás všechny přivítat v nové podobě stránek ČEZETmania.info. Jak jste si pravděpodobně všimli, za poslední dva roky se toho tu mnoho nezměnilo. Ačkoli ČEZETmania je sesterskou stránkou JAWAmanie a ačkoli některé sekce byly po dlouhou dobu společné, snahy o spojení webu ČEZETmania s webem JAWAmania se postupem času neukázaly zrovna jako vhodné především kvůli hodně malé možnosti vlastních změn a vývoje webu. Čato nejednotný design obou webů mohl vést k určitým zmatkům a hledání dat na dvou různých webech atp. Vyskytovala se též určitá redundantnost dat, kterou bych rád odstranil. Tím jsem postupně došel k rozhodnutí kompletního oddělení ČEZETmanie a zaměření čistě na tématiku motocyklů ČZ.

Po rozhodnutí změnit web bylo jasné, že se musí začít od začátku.   Cíl zněl vytvořit především přehledný web, který by svým designem vyjadřoval svoji podstatu - tedy příslušnost ke značce ČZ. A též vytvořit takový web, který bude informativní - bude uživatelům přinášet přehledné informace o motocyklech ČZ.
Nabízely se v zásadě dvě možnosti - buď projekt zadat nějaké firmě (což ovšem k povaze webu není ve finančních možnostech) nebo napsat si web sám. S tím jsem také začal, ovšem velice krátko na to přišla nabídka od jednoho  nadšence do motocyklů ČZ.
Počátkem tohoto roku jsem se po několikaletém dopisování osobně setkal s panem Dušanem Šebkem. Tento pán je skutečný nadšenec do motocyklů ČZ a nabídl mi možnost vývoje zcela nového webu pro ČEZETmanii ve své firmě. Za to mu samozřejmě velice děkuji. V době, kdy ČEZETmania slaví 10let od svého založení, tak dojde k zprovoznění zcela nové moderní podoby webu, která má již na první pohled díky retro vzhledu vyjadřovat, že se jedná o motocykly ČZ.

Ano, každá změna je často vnímána špatně a proto je nutné před jakoukoli změnou dotáhnout web do stavu, který je prezentovatelný, což byla i má snaha před spuštěním mít web v podobě, která je alespoň z většiny úplná. Časem si ale všichni zcela jistě zvyknete. Jelikož došlo ke kompletnímu oddělení od webu JAWAmanie, kde byly též veškeré uživatelské registrace, je nyní bohužel nutné se registrovat znovu, za tuto nepříjemnost se Vám omlouvám. Vaše registrace Vám na JAWAmanii nadále zůstávají. 

Nyní bych rád něco napsal ohledně změn na tomto webu oproti původní verzi a to nejen vzhledových.
Na úvodní stránce se nyní objevují novinky, takže budete již při otevření webu informováni o posledních změnách. U jednotlivých článků je též možnost diskuse na konci článku. Byly protříděny veškeré odkazy a vyřazeny nefunkční. 
Namísto původní sekce Poradna bylo zavedeno fórum. Tato změna pravděpodobně bude mít své příznice a své odpůrce. Tak to prostě je. Jasná výhoda fóra je ovšem fakt, že příspěvky během pár dní nezapadávají a na vrchu zůstávají ty, o kterých se aktuálně nejvíce diskutuje.
V sekci Technika je nyní lepší dělení jednotlivých souborů do kategorií vč. možnosti vyhledávání podle typu motocyklu. U každé položky je též náhled úvodní strany a přiřazení k jednotlivým modelům, kterých se daná položka týká. Když už je řeč o Technice, stále tu jistě některé příručky především kvalitně oskenované chybí. Proto bych Vás, návštěvníky, chtěl tímto vyzvat o pomoc v tomto směru.
Zcela jsem zrušil sekci Galerie. Postupem času se jednalo spíše o redundantní sekci k sekci Modely. Proto jsem přemístil obrázky, které byly dostatečně autentické z hlediska původnosti motocyklu do sekce Modely. Uživatelé mají možnost si fotografie svých motocyklů vkládat do registrací v sekci Motorky.
Sekce Inzerce a Kalendář akci jsou prozatím v přípravě do takové podoby, aby do nich mohli návštěvníci zadávat data sami. Sekce inzerce bude sloužit pro bezplatnou soukromou inzerci.
Zavedena nově byla sekce Články pro různé články, které se nehodí do sekce Historie, ale přesto jsou zajímavé.

Na webu je též prezentace mých starších publikací, které jsou momentálně naprosto vyprodané, ovšem je v plánu další vydání Přehledu motocyklů ČZ, tentokráte v barevném provedení v trvdých deskách, na které si budete muset ještě přibližně rok počkat.

Přeji Vám pěkný den a doufám, že se s novou podobou webu brzy sžijete.

Honza Vošalík
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

Nový web k 10 letému výročí ČEZETmanie

Vložil: Klokis22 - 2011-06-23 19:54:39

Paráda, webovky jsou fakt super. Graficky i co se týká přehlednosti já jsem spokojenej.Musela to být fuška to dát dohromady chválím všechny, co se na tom podíleli.

 

Katalog motocyklů ČZ Monografie motocyklové výroby značky ČZ

  • 480 stran A4
  • 2200 fotografií
  • 512 typů motocyklů

Reklama - JAWAMARKT.CZ

Přísně zakázáno kopírovat jakékoli materiály ze stránek ČEZETmania (www.cezetmania.info) bez písemného svolení majitele webu.
© 2011, ČEZETmania.info, Jan Vošalík, by Target Media s.r.o., design by Fiala&Šebek VC a.s.